Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Пятниця, 22 Листопада

Людство зробило висновки, а нелюди небезпеки не зрозуміли

26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася трагедія, котра показала усьому світу, що і «мирний атом» може бути руйнівним. Тисячі рятувальників не дозволили радіації поглинути світ. Безмежна вдячність усім ліквідаторам за їх безсмертний подвиг, на який вони йшли за покликом серця, не думаючи про нагороди та відзнаки.

Фото Николая Тимченко 24.04.13 Чернобыльская зона


Здавалася, людство зробило висновки. Але через 36 років російські окупанти поставили світ на межу нової ядерної катастрофи. Вони захопили атомні об’єкти в Україні, чітко знаючи, що будь-який постріл або технологічний збій можуть призвести до мільйонів жертв.
За оцінками фахівців, радянська імперія вчинила всесвітній злочин проти людства вже тоді, коли додумалася розмістити атомну електростанцію на заповідних, унікальних землях прадавнього українського Полісся – у Чорнобилі.
У ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС два вибухи зруйнували реактор. Радіоактивного опромінення зазнали більше 600 тисяч осіб, а близько п’яти мільйонів гектарів земель стали непридатними для використання. Відтоді навколо ЧАЕС діє 30-кілометрова зона відчуження. З липня 2019 року над зруйнованим четвертим енергоблоком АЕС встановлено новий саркофаг – конфайнмент.
До речі, катастрофа на ЧАЕС була другою в СРСР. Перша ядерна аварія сталася 29 вересня 1957 року біля містечка Киштим на Уралі. Там у зоні радіаційного забруднення опинилися 23 тисячі квадратних кілометрів та 270 тисяч осіб. Киштимську катастрофу радянські вожді приховали від народу, тому десятиліттями мешканці тих місцевостей тихо вмирали, як мухи, і нікого те не хвилювало.
Коли вибухнув Чорнобиль, компартійна верхівка теж спробувала приховати від народу масштаби катастрофи. Але не так сталося, як гадалося: аварія на ЧАЕС пришвидшила розпад радянського монстра: побудована на брехні імперія зла впала, але до кінця не вмерла. Правонаступницею СРСР стала Московія, з часом перетворившись на заповідник дикого, агресивного рашизму, який загрожує й Україні, і Європі, й цілому світові. Це ядерний тероризм, якому немає виправдання.
24 лютого 2022 року, в перший же день повномасштабної війни Московії проти України, рашисти принесли на ЧАЕС нову небезпеку: кілька ворожих диверсійно-розвідувальних груп хотіли вчинити теракт. Окупація Чорнобиля тривала п’ять тижнів. За цей час там виникали пожежі, була загроза безпеці через знеструмлення. Безмежна вдячність усім працівникам ЧАЕС, які не покинули свою роботу, виконуючи її під дулами автоматів під час окупації. Пишаємось вашою відвагою та самовідданістю. Ви всі – герої!
Як справжні номінанти на «премію Дарвіна», московити спробували окопатися у найбільш радіаційно забрудненому «Рудому лісі», та отримали високі дози опромінення. Їхня бронетехніка підняла хмари радіоактивного пилу. Працівники ЧАЕС з подивом розповідали, що деякі рашистські солдати досі нічого не чули й не знали про Чорнобильську катастрофу як таку. Після того, як до них «дійшло», почалася паніка. 31 березня окупанти вимушені були зняти облогу, а 2 квітня над Чорнобильською АЕС знову піднято український прапор.
Обнадійливий факт: цими днями місія експертів МАГАТЕ на чолі з Рафаелем Гроссі планує відвідати ЧАЕС, відновити регуляторний контроль і забезпечити надійну експлуатацію станції.
Проте ядерний тероризм рашистів не обмежився Чорнобилем. Наразі ворожі війська кон-тролюють найбільшу в Європі Запорізьку АЕС. Там були обстріли й пожежа. 16 квітня три рашистські крилаті ракети пролетіли над Південноукраїнською атомною електростанцією на Миколаївщині, а потім ще дві – над водоймою-охолоджувачем Хмельницької АЕС.
Україна веде боротьбу з недобитим трупом імперії зла у війні за нашу незалежність та право жити на власній землі. А також за цінності всього вільного світу і насамперед Європи. Тому весь світ має докласти максимальних зусиль, щоб зупинити ядерний тероризм Московії.

Ольга ЮСЕНКО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.