Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Понеділок, 13 Травня

Завітайте на виставку про історію культури

У фойє Попільнянського центру культури і дозвілля відкрилася виставка, яка знайомить відвідувачів з окремими фактами про історію культури Попільнянщини, тобто нинішніх Попільнянської, Андрушківської, Квітневої та Корнинської територіальних громад.

Директор Історико-краєзнавчого музею Попільнянської селищної ради Заслужений працівник культури України Василь Зарічний розповів про кожен з 12 періодів, з яких складалася виставка, розкриваючи особливості культурного розвитку тих часів.
Запрошені із захопленням слухали про традиції, звичаї та побутові обряди Попільнянського краю. Про історичні постаті – Агапія Гончаренка, Івана Самойловича, Тадея Рильського, Йосипа Юркевича, які зробили вагомий внесок у розвиток культури та духовності.


Цікавою була розповідь про роботу хат-читалень, сільбудів, клубів, бібліотек, музеїв, колективів та окремих виконавців народної творчості, майстрів декоративно-ужиткового та прикладного мистецтв. У першій половині двадцятого століття у районному будинку культури було створено театральний гурток. Багато було сказано про культуру в роки війни та в післявоєнний період.
Василь Григорович згадав першу виставку декоративно-ужиткового мистецтва, огляди художньої самодіяльності. А також перший фестиваль патріотичної та молодіжної пісні.
Останній період історії культури Попільнянщини, якому присвячена виставка – це 1985-1990 роки.
Чим запам’ятався цей період? Вшануванням пам’яті поетів Максима Рильського, Миколи Шпака. У районі пройшов перший огляд-конкурс сімейних колективів. У Кривому відкрився музей хліба. Традиційними стали огляди фольклорних колективів, вокальних ансамблів та солістів-вокалістів. Відбулася перша конференція працівників культури та активу.
Присутні переглянули слайди світлин працівників клубних установ, колективів та народних умільців. Дехто пізнавав на них знайомі обличчя.
Виставка діятиме до 11 травня, в буденні дні з 9.00 до 16.00.

Еліна СТЕПАНЮК

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.