Учитель… Це слово несе у собі невичерпну любов, адже саме вчитель щодня, щогодини вселяє дітям віру у власні сили, мотивує їх навчатися та розвивати таланти, дарує надію на світле майбутнє.
З давніх часів вчительська праця цінувалася у суспільстві. Адже не кожен може витримати навантаження сучасного педагога: уроки у школі, підготовка до наступного робочого дня вдома (конспекти, плани, відеоматеріали), робота класного керівника, який одночасно виконує роботу психолога та вихователя, що постійно в позаурочний час комунікує з учнями та їх батьками. А ще ж потрібно знайти час на дім і сім’ю, особистий і професійний розвиток.
На жаль, наша мирна праця була перервана страшною війною, яка зруйнувала плани всіх українців: дорослих і дітей. В умовах воєнної агресії вчитель взяв на себе ще інші ролі: воїна, захисника, волонтера.
З перших днів війни Україну охопила потужна хвиля волонтерства та посиленої підтримки Збройним силам України.
Освітяни нашої громади теж не залишилися осторонь від допомоги фронту. Працівники шкіл та дошкільних закладів організували свої волонтерські загони або приєдналися до створених груп у селищі і селах.
І зроблено немало. Сотні метрів рибальської сітки перетворились на маскувальні. А в їдальнях шкіл, дитсадків і навіть господах вчителів стали готувати продукти та напівфабрикати для наших захисників. Спільними зусиллями було приготовлено багато смачних домашніх страв. Це і тушкованка з риби і м’яса, ковбаса і голубці, салати, борщові заправки, каші і солодкі тістечка до чаю. А коли почався сезон овочів, які цьогоріч рясно вродили, було засолено тонни огірків, помідорів, капусти.
Крім цього, школи стали центрами збору речей для потреб внутрішньо переміщених осіб: теплих ковдр, одягу, взуття, засобів гігієни, продуктів, коштів.
Педагогічними працівниками шкіл громади було зібрано і передано до територіальної оборони 87000 грн. Кошти спрямовані на придбання військової форми та амуніції, зокрема, бронежилета для воїна, який вирушав у зону бойових дій. Таким чином працівники освіти роблять все, щоб підтримати Збройні сили, пришвидшити вигнання ворога з нашої держави.
Наразі місцевою владою, силами педколективів, батьків, небайдужих людей у 8 закладах загальної середньої освіти та у 12 закладах дошкільної освіти приведено у відповідність до вимог укриття, де під час повітряних тривог перебувають учні та вихованці. Пам’ятаючи про своє високе покликання – «сіяти розумне, добре, вічне», і в цей непростий для освіти час, педагогічні працівники продовжують вести навчання в очному та дистанційному форматі.
У переддень свята щиро дякуємо нашим вчителям, усім, хто причетний до освітньої галузі, за самовіддану працю. Бажаємо кожному з них та їхнім рідним миру в Україні, здоров’я, плідної праці на благо нашого народу, в ім’я Перемоги добра над злом.
Надія КОРОЛЬОВА,
директор Попільнянського центру професійного розвитку педагогічних працівників