Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Четвер, 28 Листопада

Митрополит Іларіон: «Я взяв своє серце малими руками й віддано поклав Україні до ніг…”

2 червня у Брусилівській громаді відбулася історична подія – урочисте відкриття новозбудованої Свято-Воскресенської церкви, меценатами будівництва якої є родина Габенців.
У храмі, який стояв на цьому місці, прийняв хрещення та вінчався видатний громадський і політичний діяч, титан українознавства, лінгвістики і теології, міністр освіти УНР, перший ректор Кам’янець-Подільського українського державного університету, професор української філології Варшавського університету Іван Огієнко.
У серпні 2014 року було освячено наріжний камінь майбутньої святині, а у стіну закладено капсулу зі зверненням до нащадків. І ось тепер, через 9 років, храм відкриває свої двері для парафіян.


З нагоди такої події до Брусилова прибув Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній, якого на кордоні Житомирської та Київської областей зустрічали Преосвященніший єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, керівники області та району – начальник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, заступник голови обласної ради Володимир Ширма, начальник Житомирської районної військової адміністрації Олександр Хомич та Брусилівський селищний голова Володимир Габенець.
Блаженнійший Митрополит Епіфаній завітав у смт Брусилів та звершив освячення храму на честь Воскресіння Христового, який громада будувала впродовж пʼяти років, та очолив першу Божественну літургію в новоосвяченому храмі.
Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Хмельницький і Камʼянець-Подільський Павло, настоятель храму протоієрей Олег Романина та місцеве духовенство.
Після прочитання Євангелія Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви виголосив першосвятительське слово проповіді.
«Вітаю з освяченням цього прекрасного храму на честь Воскресіння Христового, який будувався протягом останніх пʼяти років. Ми ще один храм освячуємо у складі нашої помісної Української Православної Церкви. Це свідчить, що наша Церква навіть в час великих випробувань війною розбудовується і утверджується. Адже це вже третій храм, який освячуємо на цьому тижні.
Храм подібний до людини. Як людина складається з тіла і душі, так і храм є будівлею, а під час освячення ми вдихаємо дух, закликаємо благодать Святого Духа і ця будівля, храм, стає особливим місцем для Бога. Місцем, яке святі отці називають часткою Неба на землі.
Тут, на малій батьківщині великого українця, митрополита Іларіона (Огієнка), який мріяв, щоб була в Україні своя автокефальна помісна Українська Православна Церква, і зробив дуже і дуже багато для її становлення. Тому ми повинні пам’ятати таких славних і великих українців, і прийде час, коли ми створимо пантеон пам’яті всіх українців», – наголосив Митрополит Епіфаній.
Також Предстоятель висловив тверде переконання, що в незалежній сильній та квітучій Україні буде утверджена єдина помісна Церква.


«Ми збудуємо ту країну, про яку мріяли наші попередники – єдину, сильну, демократичну, європейську, бо ми є невід’ємною частиною європейської спільноти протягом тисячі років. Ми об’єднаємо всіх православних українців в єдиній визнаній автокефальній канонічній помісній Православній Церкві, це незворотній процес. Коли буде сильна Церква, ми неодмінно і далі збудуємо сильну Українську державу. Тож нехай Господь буде нам у цьому помічником на віки віків», – підсумував Предстоятель.
Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів.
Також Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
Наприкінці Божественної літургії Предстоятель відзначив високими церковними нагородами меценатів та представників місцевої влади.
Під час урочистостей, що відбулися у Брусилові, тим, хто продовжує справу видатного українознавця і патріота, було вручено Всеукраїнську премію імені Івана Огієнка. Також відбувся фестиваль національно-патріотичної пісні «Огієнкові дзвони».

Вікторія ЧОРНОБРОВА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.