У зв’язку з різкими змінами температури на водоймах лід стає тонким та крихким. Під час виходу на рибалку, катання на ковзанах, пішої прогулянки можна провалитися під лід.
Щоб уникнути трагедії, у період коливання температур якомога далі тримайтеся від водоймищ. Не залишайте без нагляду дітей, не допускайте, щоб вони йшли до школи через водойми. Поясніть їм, що ігри на льоду небезпечні. А любителям риболовлі краще тимчасово утриматися від улюбленого захоплення. Якщо ви все ж вирішили половити риби, не заходьте далеко від берега, не ходіть на риболовлю самі. Не перевіряйте міцність льоду ударами ніг.
Якщо ж ви усе-таки провалилися у крижану воду, головне – не панікуйте. Якнайширше розведіть руки, щоб уникнути занурення у воду з головою, і якщо поруч хтось є, гукніть на допомогу. Коли ж вибираєтесь самостійно, не робіть різких рухів, тримайтеся за край ополонки.
При наданні допомоги людині, яка провалилася під лід, не можна рухатись на повний зріст, бо є ризик і самому потрапити у біду. Для порятунку слід використовувати підручні засоби – пасок, одяг чи палку (гілля). У випадку небезпеки телефонуйте до служби порятунку «101».
Андрій ЧУМАК,
заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуація по ЖМТГ
Житомирського районного управління ГУ ДСНС у Житомирській області