Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Субота, 23 Листопада

Всеукраїнський пленер “Мистецтво і час” у Романівці

Шостий рік продовжується співпраця між культурно-історичним розважальним комплексом «Романівка» та Київською державною академією декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Вона почалася з конкурсів ескізів для спорудження архітектурних ансамблів на теренах громадської організації «Романівська Січ».
Далі програма співробітництва продовжилася виставками полотен, написаних у приунав’ї, які проводилися у «Старому Млині», у романівському музеї М. Т. Рильського та в академії в Києві. Ці заходи – результат багаторічного проведення всеукраїнського пленеру «Мистецтво і час» за участю студентів художнього вишу.


У ці дні на берегах Унави роблять ескізи довколишніх ландшафтів юні майстри пензля з Києва. Їм створили належні умови для творчої праці: безкоштовно надали кімнати у новозбудованому готелі, забезпечили харчуванням та автотранспортом. В свою чергу кожен студент має поповнити картинну галерею «Старого Млина» двома-трьома полотнами, створеними у ході «Пленеру-23».
– Студенти-бойчуківці приїхали зі своєю програмою творчої практики, – повідомив господар «Старого Млина» Василь Геращенко. – Але задля популяризації туристичних можливостей нашого краю для них організували екскурсії до капличок, присвячених рівноапастольній княгині Ользі (урочище «Липки» біля Кошляк) та святим Вірі, Надії, Любові, матері їхній Софії (поблизу Яблунівки, де в Унаву впадає річечка Бернава). Юні гості ознайомилися з романівськими музеями: історично-краєзнавчим у «Старому Млині» та літературно-меморіальним музеєм-садибою родини Рильських. А ще студенти з’їздили до каньйону під Миролюбівкою. Вийшло корисно, цікаво: приємно провели час, писали пейзажі, купалися, плавали на байдарці.


Ось як розповідає про цю поїздку юна художниця Наталя Мельник:
– Коли приїжджаєш в це місце, одразу хочеться взяти пензлі і полотна, щоб зобразити цей прекрасний краєвид. Не зважаючи на похмуру погоду і сильний вітер, наші враження про кар’єр залишилися позитивними. Споглядання цих неймовірних пейзажів – чиста і прозора вода,  ялинки по коліна у воді – переповнило нас емоціями. А от Романівка вразила своїм живописним простором, небом та водою з красивими відображеннями, теплим літнім настроєм, гостинними людьми. Особливо нам сподобалося місце, де знаходиться млин, звідси відкривається захоплюючий пейзаж на широкі лани, де сяють золоті соняшники, і на сині води річки Унави, над якою літають лелеки та чайки, а на березі гойдається зелений очерет.
Учасники цьогорічного пленеру – студенти різних курсів факультету декоративно-прикладного мистецтва. З першого дня створився згуртований колектив, об’єднаний спільною спеціалізацією – станковим живописом. У складі творчого десанту другокурсниці Наталія Мельник, Вікторія Бондаренко, Вікторія Лень, Катерина Наумець, Лілія Гаєва, Всеволод Морозов, третьокурсниці Людмила Горкава та Анастасія Курчевська та студентка випускного четвертого курсу Олександра Сходзінська. Керує практикою викладач живописного відділення академії Андрій Дудченко.
Сьогодні юні пленеристи завершують свої доробки, а завтра, у суботу, 12 серпня з 14 до 17 години виставлять їх на публічний огляд у музеї-садибі родини Рильських, а для дітей проведуть майстер-клас з написання картин.

Віктор ЧУПРИНА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.