Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Неділя, 24 Листопада

День поля у Єрчиках

Співпраця аграріїв з виробниками сільськогосподарської техніки
сприятиме продовольчій безпеці країни під час війни

День поля – так традиційно називають виставки сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва. Мета цих заходів – налагодження взаємодії фермерів з виробниками обладнання на партнерських взаємовигідних засадах: господарники можуть ознайомитися з кращими зразками засобів виробництва кормів, підвищення їх якості, зробити замовлення, машинобудівники – почути відгуки про їхню техніку, механізми, пристрої, а дилери – укласти угоди. Нещодавно на теренах ПАФ «Єрчики» фірми «А.ТОМ» (Україна) та «SaMASZ» (Польща) організували таку виставку.
На оглядовому майданчику кипить робота: розставляється техніка, вузли та механізми, планшети з технологічними характеристиками, встановлюється символіка торгових марок. У всьому відчувається злагодженість і вправність працівників. Як виявляється, компанія щомісячно проводить 7-8 демонстраційних виставок. Лише напередодні подібний захід провели в Чернігівській області. Але по-іншому не можна: і «А.ТОМ», і «SaMASZ» практикують виробництво широкого асортименту обладнання під замовлення, в залежності від потреб конкретного споживача, з урахуванням індивідуальних особливостей фермерських господарств.


Вибір місця проведення невипадковий. За словами головного інженера Миколи Музичука, ПАФ «Єрчики» вже багато років співпрацюють з торговою маркою «А.ТОМ». Так, в агрофірмі прекрасно зарекомендувало себе обладнання, придбане у компанії Андрія Томчука: вдосконалені вузли для навантажувачів, силосовоз, трактори і комбайни марки «John Deere», гноєрозкидачі, бульдозерні лопати для розрівнювання та котки для ущільнення.
Про партнерство, започатковане ще у 2015-му році колишнім очільником ПАФ «Єрчики» Героєм України Володимиром Дідківським і продовжене нинішнім директором Мирославом Дідківським, розповів представник фірми «А.ТОМ» Андрій Томчук:

– Наше навісне та причіпне обладнання відповідає сучасним міжнародним вимогам. Ми використовуємо передові технології, імпортні складові. Надіюся, що у цьому ви переконаєтеся, оглянувши сучасну виставку.
День поля – це, як правило, «жнива» для дилерів та менеджерів. Для них саме момент вивчити попит на продукцію свого партнера-виробника, яка може використовуватися в реалізації програми кормовиробництва. Кажучи простіше, перед тим, як збирати кормові культури і мати гарну віддачу поля, його потрібно виорати, засіяти, обробити пестицидами. А для цього потрібен набір відповідної техніки та запасних частин.
Саме з пропозицією такого товару і приїхав до Єрчиків Олександр Нікитенко, менеджер з продажу запчастин для грунтообробної техніки австрійської фірми «IQ Parts».

– Веду премовини, шукаю зацікавлених, – ділиться пан Олександр. – З австрійцями співпрацюю з 2013-го року. Раніше наш офіс знаходився у Вишгороді під Києвом, а з початком повномасштабної війни ми перебралися в Ружин. Але пропонуючи продукцію зарубіжних виробників, не забуваємо і про вітчизняних. Ось, наприклад, ми розповсюджуємо оприскувачі, виготовлені машинобудівниками з Богуславського району Київської області, які не поступаються зарубіжним аналогам. І вже є попередні домовленості.


Асортимент обладнання вражає: тут і захвати для круглих і прямокутних тюків, і перетрушувач для отримання компосту, і косарки, і розпушувачі скошеної зеленої маси, і граблі (покосоутворювачі), і мульчувачі (агрегати для косіння трав та чагарників). Навряд чи варто перелічувати усі експонати. Про їхні можливості розповів керівник агропроєктів фірми «А.ТОМ» Ян Боровський: «Як бачите, наше обладнання доцільно використовувати для інтенсифікації тваринництва, ще раз підкреслю: Головна перевага обладнання – це надійність. Ось, приміром, силосна фреза, якою виймаються з траншей силос, сінаж. І робити це треба 365 днів на рік. Що ми й гарантуємо».
Свідченням актуальності такого показу перспективних зразків техніки, на мою думку, може слугувати присутність хліборобів, котрі десятиліттями очолювали сільськогосподарські підприємства від колгоспів до сучасних фермерських господарств. Серед них пізнаю Леоніда Кельвича (очолював сільгосппідприємство у Почуйках, а нині – у Веприку Фастівського району Київської області). Помітно, що українські і польські спеціалісти активно спілкуються з Леонідом Миколайовичем та його колегами. Зосереджено вислуховують їхні зауваження, роблять помітки. Вирішую і собі дізнатися думку хліборобів. У відповідь почув:

– Тут виставлена прекрасна техніка. Асортимент може задовольнити запити будь-якої специфіки господарств. Тим, хто хоче триматися на сучасному рівні – є з чого вибрати.
Цього дня начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко відвідував підприємства Квітневої територіальної громади і принагідно побував на Дні поля у Єрчиках. Він привітав організаторів та учасників виставки з днем фермера України, подякував хліборобам за нелегку працю.

– Саме вам, підприємцям, які працюють у сфері сільського господарства ми завдячуємо тим, що на наших столах є хліб і до хліба, – сказав Віталій Іванович. – У нелегкий час повномасштабної агресії росії, попри всі виклики і негаразди воєнного лихоліття, ви сієте, збираєте і виробляєте затребувану продукцію, забезпечуєте продовольчу безпеку України. Лишається актуальним оснащення фермерських господарств сучасною технікою. Безперечно, воєнний час ускладнив звичну взаємодію фермерів з виробниками обладнання. Тому Житомирська компанія «А.ТОМ» влаштовує демонстраційні виставки кращих зразків своєї та імпортної продукції безпосередньо в полі, куди запрошує її споживачів з різних регіонів України. Радий, що інвестори мають можливість розвивати свій бізнес на Житомирщині, створювати робочі місця та платити податки. І обласна військова адміністрація, і я особисто прагнемо створити для компанії Андрія Томчука комфортні умови роботи. Ми готові підтримувати усі їхні майбутні починання. Бажаю, щоб сьогоднішній «День поля» посприяв розвитку партнерських зв’язків, приніс практичні результати.

– Польща – надійний наш союзник у війні з росією, а тому по-особливому сприймалася участь в інформаційному дні фірми «SaMASZ». Ця компанія є провідним виробником навісного обладнання. 70 відсотків продукції двох заводів, які діють у Польщі та США, йде на експорт. Це повністю задовольняє потреби фермерських ринків Європи, Азії та Америки. Розвитку партнерських стосунків з Україною дещо завадила війна.

– Але ми плануємо розширювати співпрацю. Зокрема, за сприяння «А.ТОМ» – нашого офіційного дилера в Україні, – ділиться планами експорт-менеджер східного ринку Бартош Мілка. – Я уже втретє відвідую вашу країну. Приємно, що багато фермерів прагнуть і досягають європейського рівня господарювання. Як от, наприклад, ПАФ «Єрчики». Хочу наголосити, що своє обладнання ми не просто продаємо, забезпечуємо запасними частинами і ремонтуємо, а й консультуємо українських спеціалістів. Нині ми пропонуємо деякі з останніх надсучасних розробок «SaMASZ».
Слова Бартоша Мілки підтвердила демонстрація роботи обладнання. Цікавинками для аудиторії стали, зокрема, дискові косарки: напівпричіпні, що дозволяє працювати як з лівого, так і з правого боку трактора, фронтальні (передньопричіпні з регульованою шириною покосу). Вони створені для малих фермерських господарств.
А для великих агрофірм демонструвався комплекс «Бабочка» – комбінація на одному тракторі передньопричіпної косарки з двома боковими задньонавісними, що дозволяє втричі збільшувати ширину покосу за один прохід. А отже, втричі скорочується час косовиці. Все це польські партнери показали на чотиригектарній ділянці поля, спеціально залишеної для демонстрації роботи «Бабочки».
Іншою родзинкою виставки стала дорожня косарка – машина для обкошування узбіч доріг, парків, садів, спортивних майданчиків та знищення бур’янів на неупорядкованих територіях. Все це переконувало, що використання польської навісної техніки для заготівлі кормів та утримання дорожньо-комунальної інфраструктури має перспективи в умовах війни і тотального нищення агресором української економіки.


День поля – це обмін досвідом між виробником та споживачем. З інтересом спостерігаю за діалогом головного інженера ПАФ «Єрчики» з очільником машинобудівного заводу «А.ТОМ» Віктором Лучком. Вони повторно обходять демонстраційні лінійки, і Микола Музичук показує вузли та деталі, які потребують вдосконалення та доопрацювання.
Відрадно, що робота виставки велася не в стилі «екскурсовод-екскурсанти», а проходила у формі ділової дискусії. Андрій Томчук, Ян Боровський, Віктор Лучок, Бартош Мілка вислуховували запити господарників, давали вичерпні пояснення, висловлювали рекомендації. Після огляду і польової демонстрації обладнання довкола них групувалися керівники та спеціалісти, зацікавлені в продовженні спілкування та співпраці. Сподіваємося, що подальше придбання пропонованого обладнання і його застосування неодмінно сприятиме нарощуванню виробництва м’ясо-молочної продукції. А це так важливо для України під час війни.

Віктор ЧУПРИНА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.