У третій декаді травня на територіях Попільнянської, Корнинської селищних та Андрушківської і Квітневої сільських рад розпочинається весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Враховуючи запроваджений в країні військовий стан, кампанія з пероральної імунізації буде проводитись шляхом наземного розподілу принад, які містять високоімунну, безпечну вакцину.
Загалом під обробку підлягає 11408 км² території Житомирської області, на якій буде використано 328,316 тис. доз вакцини, із розрахунку на 1 км² – 25 приманок. Попільнянська селищна рада (281,43 км²) – 11,240 тис. доз вакцини; Корнинська (118,91 км²) – 4,760 тис. доз вакцини; Андрушківська сільська рада (97,3 км²) – 3,880 тис. доз вакцини; Квітнева (113,29 км²) – 4,520 тис. доз вакцини.
Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликого брикету розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, а всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.
Звертаємось до жителів громад з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Також під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів, якщо дика тварина відчує на приманці запах людини, вона її не їстиме.
Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу буде проведена під контролем спеціалістів районного управління та Попільнянським відділом Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини з подальшим здійсненням контролю за ефективністю імунізації.
Житомирське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в області