Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Неділя, 24 Листопада

Історію краю вивчали, відпочивали і ряст шукали

Нещодавно юні дослідники історії рідного краю, члени учнівського самоврядування Попільнянського ліцею здійснили екскурсійну поїздку на малу батьківщину видатного літературного та громадського діяча, поета Максима Рильського. Цим вони започаткували тур видатними місцями нашого краю. Спільно вироблена програма заходу була настільки багатоплановою і насиченою новизною, що мандрівка пройшла на одному диханні, нікому не довелося нудьгувати. І все це підсилювалося небайдужістю і живими інтересами школярів.


А організували подорож благословенним Надунав’ям педагог-організатор Вікторія Лось, працівники центру культури і дозвілля Марія Омельчук і Зоя Іванченко у співпраці з господарем культурно-історичного розважального комплексу «Романівка» Василем Геращенком.
Василь Андрійович спочатку повів групу юних туристів до каплички, спорудженої в честь святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії над річкою Бернава під Яблунівкою. Він розповів про походження топонімічних назв довколишніх сіл та легенду про відвідини цих місць княгинею Ольгою, показав зону відпочинку на краю Чорного лісу. Діти мали можливість поспілкуватися з природою, погуляти весняним гаєм, пошукати укриті рястом лісові галявини.
Далі шлях юних попільнянців привів у Романівку до музею-садиби родини Рильських. Молодший науковий співробітник музею Каріна Пашинник провела для них цікаву і змістовну екскурсію залами музею, розповіла про нелегкий, а іноді, усипаний тернами, життєвий і творчий шлях поета. Прокоментувала виставлені в експозиції чисельні світлини та документи.

– Діти від почутого і побаченого були в захопленні, – поділилася враженнями Вікторія Лось. – Щиро подякувавши екскурсоводу, учні зробили запис у книзі відгуків: «Дуже приємно було познайомитися по-новому з поетом, було дуже пізнавально, автентично. Завжди хочеться більше дізнаватися про письменників рідного краю».
Після цього попільнянські школярі поїхали до відреставрованого Старого млина, де естафету провідника знову прийняв Василь Геращенко. Як і належить гостинним господарям, школярів спочатку пригостили канапками, духмяним чаєм та козацьким кулішем. Було смачно, всі щиро дякували працівницям Нелі Мороченець та Ользі Слюсаренко за кулінарний талант і душевне тепло.
Підкріпившись, всі пішли в краєзнавчий музей, в одній із кімнат якого знаходиться ручний ткацький верстат. Уміння користуватися ним продемонструвала романчанка Людмила Сабадаш. Людмила Миколаївна повідала історію домашнього ткацтва як господарської діяльності і народного мистецтва. Показала основні деталі механізму, прийоми їх використання. І хоча терміни «човник», «основа», «уток», «підніжки», «ляда» дівчата чули вперше, але в ході майстер-класу продемонстрували неабиякий хист у користуванні ними. Видно – заджерелилася приспана часом майстерність давніх берегинь домашніх вогнищ.

– Ми одностайно прийшли до думки, що варто виткати килим єдності, який після перемоги розмістимо на видному місці ліцею, – продовжила розповідь Вікторія Олександрівна. – Опісля ми відпочили на гойдалках, задумували бажання на містку закоханих та прогулялися сповненим аромату квітучої черемхи березовим ліском.
Продовженням програми стали відвідини місця спорудження Романівської січі. Розповідь про цей осере-док українського козацтва і перспективи його розвитку викликали живий інтерес у дітей.
Завершилось перебування в Романівці виступом учасниць ансамблю «Shyk Dance Studio» Наталі Надводнюк, Анни Бежевець, Софії Кохановської і Вероніки Андрієвської. Виступ танцюристок був відзнятий на відео для реклами фестивалю «Шоу талантів».

– Отож, подякували господарю і поїхали у Квітневе у ресторанний комплекс «Млин», який розмістився у колишньому місцевому мукомельному підприємстві. Сказати, що там гарно – це нічого не сказати, там дуже гарно. В таких місцях особливо відчувається, яка наша Україна прекрасна, наскільки наш край чудовий. Варто відкривати, вивчати, насолоджуватися і гордитися нашою ненькою-Україною. Впевнені – ми обов’язково переможемо.
А кого зацікавив такий тур, хто хоче урізнобічити свої знання про рідний край, приєднатися до виготовлення символа Перемоги – килима єдності, звертайтеся за телефоном: 0978118917. Однодумцям і спільникам у нас завжди раді. Додам, що всі ми лишилися задоволені: день вдався і назавжди залишиться прекрасним спогадом, – завершила розповідь Вікторія Лось.

Віктор ЧУПРИНА
Фото автора

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.