Бахмут. Це місто стало символом нездоланності України та незламності і хоробрості її відважних захисників. У кровопролитних боях за Бахмут брали участь і воюють нині воїни-земляки з територіальних громад колишнього Попільнянського району. Серед них відважний розвідник Роман Білоніг (позивний «Док»).
У березні, коли відзначався День українського добровольця, нашого героя та декількох командирів його бригади нагородили медаллю «За оборону Бахмута». Вручення відбулося в Житомирі, і «Док» мав можливість заїхати зі своїми бойовими побратимами до рідні у Квітневе, зустрітися з друзями.
Сільчани – активісти волонтерського руху – запитали, чим вони можуть стати в пригоді.
– Потрібен дрон, – сказали фронтовики.
Добровільні помічники ЗСУ з Квітневого знали, що в ході сучасної війни у здійсненні розвідувальних завдань та високоточних ударів по живій силі і техніці противника велику роль відіграють дистанційно-пілотовані літальні апарати. Тут доречно згадати народну мудрість, що краще сто разів почутого один раз побачене: досвідчений оператор квадрокоптера може вчасно виявити місцезнаходження противника, попередити про небезпеку – скорегувати вогонь нашої артилерії. З допомогою безпілотника за пів години обльоту можна отримати такий обсяг інформації, для збору якої звичайними методами потрібні тижні, а то й місяці. Безперечно, цей незамінний помічник є витратним матеріалом. Але без нього витратним матеріалом стають люди. Коментарі зайві.
Першими на потребу військовиків відгукнулися Віктор та Олександр Олійники, Петро Качур, Олег Ярий. До них приєднався Олександр Журавський, у магазині якого вже йшов збір коштів на потреби ЗСУ. Зібрані гроші Олександр Іванович передав на закупівлю дрона. Акція набрала масового характеру – за декілька днів було зроблено сотні внесків по 1000, 500, 200, 100 гривень. Крім цього, військовики Романової бригади через інтернет підключили столичних волонтерів, з участю яких оперативно нагромадили необхідні кошти і купили такий необхідний безпілотник.
У забезпеченні частини «Дока» квадрокоптерами взяв участь і директор ПАФ «Єрчики» Мирослав Дідківський – він придбав другий літальний апарат.
Роман, приїхавши за дронами, щиро дякував землякам за неоціненну допомогу військовим, а окрім того – попільнянському волонтеру, підприємцю Руслану Кашперському за подарований тепловізор.
Віктор ЧУПРИНА
Фото з архіву «Дока»