Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Неділя, 24 Листопада

Потрібні помічники для виготовлення «кікімор»

Ми не втомлюємося дякувати нашим захисникам за їхню жертовність, мужність, героїзм. Хочеться бодай щось зробити для наших воїнів. Якось допомогти їм, будучи тут, в тилу.

Ще з початку повномасштабної російської агресії, попільнянські волонтери організовують збір коштів на те чи інше спорядження, купують його і доставляють на фронт. Працюють за принципом – доставляємо те, що найнеобхідніше. Нині одними із найзатребуваніших є маскувальні костюми. Адже військові для захисту українських земель мають залишатися максимально непомітними. І цьому сприяють «кікімори».

Однією із перших на заклик Тетяни Письменної організувати виготовлення «кікімор» відгукнулася Марія Абрамян. Вона і створила основу для майбутньої «кікімори». До неї долучилися інші небайдужі жителі, переглядаючи відеоролики в інтернеті почали поступово освоювати техніку плетіння.   

– Спочатку маскувальні костюми плели у фойє центру культури і дозвілля, а тепер у більш просторому приміщенні колишнього танцювального залу (вхід із тильної сторони), – розповідає Валентина Дмитрівна Сидорчук, вправно і швидко, складаючи ниточку до ниточки. – Я приходжу сюди щодня – маю час і велике бажання допомогти нашим воїнам.

Ігор Андрієвський розпочав освоювати виготовлення «кікімор» на початку зими.

– Ось перша «кікімора». Складність її виготовлення полягала в тому, що ми робили тут білі вставки. Це дуже кропітка робота. Наступні робили без вставок, оскільки зима виявилася не такою і сніжною, – ділиться Ігор Андрієвський. – Один маскувальний костюм можна виготовити за день, якщо працювати уп’ятьох.  

Добре освоїли техніку плетіння Світлана Ільїна, Марія Пінгін, Лариса Євченко, адже працюють тут постійно. Раніше приходили школярі і бралися за роботу.

– Завдяки нашій спільній праці уже одинадцять маскувальних костюмів передали на фронт. Бачили б ви очі захисників, які отримали «кікімори», а разом з ними і відчуття великої підтримки. А для них це дуже важливо. Та все ж, для виготовлення «кікімор» не вистачає робочих рук. Отож, усі, хто має бажання та вільну хвилинку, долучайтеся. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити великий крок назустріч Перемозі, –  переконана волонтерка Тетяна Письменна.

Крістіна СОКОЛОВА

Коментарі
  1. Також ще з минулої весни організовано плетіння кікімор у селі Ходорків. До справи долучилася, зокрема, і родина Солодовник, і 102 -річна Любов Ярош. Газета “Перемога” про це писала. Після того, як на шпальтах газети був опублікований репортаж з Ходоркова, до Любові Ярош приїздили численні журналісти ледве не з усього світу. В кожному разі агенція СНН вже опублікувала розповідь про наших неймовірних земляків.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.