Житомирська область,
селище Попільня
Сьогодні:
Пятниця, 29 Листопада
icon clock13.02.2023
icon eye119
Cуспільство

Як зберігати рівновагу,

або

Про інформаційну гігієну і психічне здоров’я

У суспільстві наростає неспокій. Багато українців цілими днями слідкують за соцмережами і новинами. А там – сумні, тривожні, трагічні звістки – одна за одною. Упродовж цього тижня, наприклад, з’явилося багато повідомлень щодо повторного наступу московитів у найближчі тижні чи місяці. Кожна людина хвилюється: на що очікувати?

Насправді чекати не потрібно нічого. Потрібно діяти. Працювати. Робота перебиває страхи і фобії, які є в кожної людини при таких величезних інформаційних потоках, як у нас. Якщо ти сидиш, не приведи Господи, на «єдиній кнопці», або постійно перечитуєш телеграм-канали чи стрічку новин у фейсбуці, то гарантовано отримуєш психологічні травми.
Тому перше, що необхідно кожному українцю – це обмежити себе у споживанні новин. Українець має заходити на телеграм-канали чи інші новинні ресурси максимум двічі на день – зранку і ввечері. Якщо людина цілий день читає тривожні новини, то зрозуміло, що будь-чия психіка не витримає і може бути порушеною. Через те перше питання – самоконтроль. Якоїсь додаткової інформації, якщо постійно перебувати в інформаційному полі, ви не отримаєте. Але буде нагнітання, маніпуляції і багато-багато інших моментів.
Коли постійно занурюєшся в інформаційні потоки – нагадуєш мазохіста: сам себе ґвалтуєш. Не варто. Новини про все, що відбувається, варто проглядати лише зранку і ввечері. Для психічного здоров’я достатньо отримувати інформацію двічі на добу. За цей час нічого не зміниться. Хіба що хтось скаже одне, інший – друге.
І ще. Коли дивимося відеоканал будь-якого відомого блогера – варто спершу поглянути на його бекграунд: хто він, звідки, чи є підґрунтя, щоб вірити його посилам, чи, можливо, це засланий козачок і маніпулятор. Це називається інформаційна гігієна.
Тому головне прохання до всіх українців: не сидіти постійно на інформаційних ресурсах. Нічого нового і критичного там не побачите і не почуєте. Натомість тільки приглушите свою свідомість і свій дух.
Перша порада: вийти з тієї інформаційної бульбашки, в якій ми опинилися, і яка сьогодні, окрім тривоги, нічого не приносить. Звичайно, коли почнеться наступ ЗСУ, то можна заходити й отримувати повідомлення про нашу Перемогу. А сьогодні, при такій важкій ситуації на фронтах, треба дати собі слово: «я в телефон не дивлюся цілий день, натомість займаюсь домашніми справами, щось пишу, щось роблю руками, зустрічаюся з людьми». Це дуже важливо.
Люди, які дослухаються до таких порад, побачать, що їхня психіка буде набагато стійкішою, тож і почуватимуться впевненіше.

Підготувала Ольга ЮСЕНКО

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.